Wentylacja Mechaniczna

Głównym celem wentylacji mechanicznej jest wymiana powietrza zużytego na świeże. W dzisiejszych czasach jest to nieodzowny element wyposażenia budynków, wpływający nie tylko na nasze zdrowie, ale także pozwalający w sposób ekonomiczny eksploatować budynki, czyli zmniejszyć wysokość rachunków. Wentylacja, czyli świeże powietrze jest podstawowym dobrem dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Dzięki wentylacji mechanicznej nie musimy pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń, centrale wentylacyjne, czy też rekuperatory robią to za nas. W obecnych czasach, kiedy istnieje tyle chorób, musimy sobie zacząć zdawać sprawę z tego, jak ważne jest czyste powietrze, wolne od drobnoustrojów. Wszystkie urządzenia wentylacyjne, nawiewno – wywiewne, są wyposażone w szereg sekcji filtracyjnych, które składają się głównie z wymienialnych filtrów. Dzięki filtrom w centralach wentylacyjnych pozbywamy się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Oprócz wyżej wymienionych zalet, które są najważniejsze, bo nasze zdrowie jest najważniejsze, zastosowanie urządzeń wentylacyjnych w naszych budynkach ma bardzo duży wpływ ekonomiczną stronę w trakcie trwania eksploatacji. Dzięki wentylacji mechanicznej, nasze budynki mogą być szczelne, co nam pozwala na wykluczanie strat ciepła.

W wyniku otrzymujemy mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, tym samym mniej wydamy na kocioł czy pompę ciepła służącą do ogrzewania i mniejsze rachunki za eksploatację. Do mniejszej ilości strat ciepła w budynku przyczynia się także odzysk ciepła, który jest w większej ilości central wentylacyjnych, czy też rekuperatorów. W wentylacji mechanicznej, powietrze które jest zużyte i usuwane na zewnątrz , zostaje wykorzystane do wstępnego ogrzania czystego powietrza z zewnętrz. Te zjawisko odzysku ciepła pozwala nam na zmniejszenie ilości energii jaką potrzebujemy do ogrzania powietrza pobieranego z zewnętrz.

Wentylacja mechaniczna dla domków jednorodzinnych i małych lokali usługowych, biur

Proponujemy dla Państwa szeroką gamę produktów z zakresu wentylacji mechanicznej o przeznaczeniu dla mniejszych obiektów. Są to małe centralki nawiewno- wyciągowe lub rekuperatory. Są one niezastąpione w wentylacji, ponieważ oprócz zapewnionej stałej wymiany powietrza, oczyszczają je i generują oszczędności w rachunkach za eksploatację. W zależności od struktury budynku, są dostępne różne modele, takiej jak stojące lub podwieszane. Są dopasowane do każdych warunków. Są bardzo łatwe w obsłudze, wyposażone w sterownik naścienny, większość z nich posiada funkcję WI-FI, dzięki której możemy mieć wentylację pod kontrolą nie będąc w domu. Firma Kawucha oferuje nie tylko sam dobór i montaż urządzeń wentylacyjnych, ale także opiekę serwisową. Nasi klienci mają zapewnioną pomoc przez długie lata i bez obaw mogą liczyć na nas w zakresie użytkowania urządzeń wentylacyjnych przez nas zamontowanych.

Wentylacja dużych obiektów oraz wentylacja przemysłowa

Zastosowanie wentylacji mechanicznej w dużych obiektach jest w chwili obecnej nie tylko pożądane lecz wręcz wymagane, zarówno przepisami budowlanymi, jak i bezpieczeństwa i higieny pracy. W istniejących budynkach coraz częściej spotykamy się z efektem „chorego budynku”, gdzie starając się zaoszczędzić na ogrzewaniu, szczelnie go izolujemy i stosujemy okna, których nie można otworzyć. Wentylacja grawitacyjna w większości przypadków nie jest wystarczająca. Niezbędne jest zapewnienie ruchu powietrza w budynku przez dostarczenie świeżego, uzdatnionego oraz odprowadzenie zanieczyszczonego, zużytego z pomieszczeń. Jedynym skutecznym środkiem zapobiegającym procesom starzenia się powietrza jest wentylacja mechaniczna. W takich budynkach polecamy także montaż klimatyzatorów ściennych, które odświeżą powietrze i ustabilizują temperaturę wewnątrz pomieszczeń.

Wentylację mechaniczną należy dostosować do potrzeb budynku oraz technologii w nim stosowanych.

Oferta firmy Mtechserwis:

– wykonanie bilansu zapotrzebowania powietrza

– zaproponowanie szeregu możliwości, rozwiązań i technologii w konkretnym budynku, doradztwo techniczne

– pomoc w wyborze producenta centrali / rekuperatora

– dobór właściwego modelu centrali wentylacyjnej / rekuperatora

–  wykonanie dokumentacji projektowej przez osoby ze stosownymi uprawnieniami

– stały nadzór nad realizacją inwestycji przez wykwalifikowany personel z uprawnieniami

– dostawa i montaż zaprojektowanych urządzeń wentylacyjnych wraz z instalacją kanałową

– wykonanie dokumentacji powykonawczej

–  wykonanie pomiarów skuteczności wentylacji mechanicznej

Firma Mtechserwis działa na terenie województwa Łódzkiego, głównie Łódź i okolice, ale nie boimy się wyzwań i wspieramy naszych Inwestorów nawet poza naszym zasięgiem działania. 

Zaufało nam wiele firm i osób prywatnych, zaufaj i Ty.

Współpracujemy z

Zadzwoń